Lojistik İşlemleri

Belirli bir ürünü bir yerden başka bir yere istenilen zaman ve kayıpsız bir şekilde aktarma işlemine lojistik denilmektedir. Firmaların lojistik talepleri, zamana ve yere göre farklılık göstermektedir. Havayolu taşımacılığı, hızlı olması gereği bazı firmalar tarafından genel kabul görmektedir.

Havayolu taşımacılığı sözleşmeye uygun Lojistik firmaların yapmış olduğu aktarma işlemleri ulaşım talebine göre farklılık göstermektedir. Geniş ve güvenilir hizmet ağı bulunan SLF Logistics, tüm taşıma işlemlerini hızlı ve kayıpsız aktarma görevini üstlenmektedir.

Yüksek ölçekli depolama hizmetleri sayesinde, aktarma süreçlerinde hızlı ve kaliteli hizmet sunan SLF Logistics, depolama hizmetleri ve tüm konularda yardımcı olmaya devam etmektedir.

Lojistik Firmasının Özellikleri Nelerdir?
– Cevap verilebilir hizmet anlayışına sahip olunması
– Fiyat çizelgesinin piyasa koşullarına uygun olması
– Hizmet kalitesi yüksek olması
– Belirtilen tarihler arasında aktarma işlemlerinin gerçekleştirilmesi
– Firma çalışanlarının yeterli düzeyde bilgi birikimine sahip olması 
– Yeterli teknoloji kullanımına sahip olunması
Lojistik işlemlerinde geniş bir paya sahip olan denizyolu taşımacılığı, yüksek ebatlarda taşıma işlemlerinde sıklık ile başvurulan denizyolu taşımacılığı lojistik işlemlerinin başında gelmektedir. Zaman olarak hava taşımacılığına göre uzun sürmesi, maliyet konusundan ise avantajlar sağlamaktadır. Lojistik firması tercih ederken, güvenliğinin yeterli düzeyde olan firmaların tercih edilmesi kazançlar sağlamaktadır.

Ekip çalışmasına yatkın olan lojistik firmaları ile çalışılması, süreçlerin daha hızlı ve güvenilir olmasını sağlamaktadır. Lojistik işlemlerinde sigortalı ve tarafların sözleşmeye uygun olarak davranması, her iki taraf için uzun ve büyük işlemlerin gerçekleşmesinde yardımcı olmaktadır. 

Related Posts

Leave a Reply